12 mei 2025 om 09:14
< 1 min lezen

10 procent van alle 12-jarigen heeft eens gevaped

Door: ANP

Bijna 40 procent van de 12- tot en met 16-jarigen zegt verslaafd te zijn aan vapen, aldus onderzoekers van Motivaction in opdracht van het ministerie van Volksgezondheid. Ook heeft 1 op de 10 van alle 12-jarigen al eens gevaped. Het kabinet start een campagne om ouders bewust te maken van de gevaren van vapen.

Volgens de onderzoekers van Motivaction kan 1 op de 7 van de jongeren moeilijk nee zeggen als hen een vape wordt aangeboden. Ook heeft 1 op de 6 het gevoel onder druk gezet te worden om te vapen.

Verslavende drug

“Nicotine is na heroïne en crack de meest verslavende drug die er bestaat”, aldus staatssecretaris Vincent Karremans van Volksgezondheid. “Daarom is het superbelangrijk dat ouders er op tijd thuis over praten met hun kinderen en samen nee zeggen tegen vapen.”

Relevante artikelen

Alles van ggz
    • GGZ

    IGJ ontvangt meer registraties over dwang in de zorg

    Vandaag om 16:44
    • GGZ

    SEH-opname na paddogebruik verhoogt risico op manie en bipolaire stoornis aanzienlijk

    Vandaag om 15:18

Aankomende evenementen

09 Dec
Het Luchtmoment door Sociom
  • Noord-Brabant
10 Dec
Lotgenotencontact voor Mantelzorgers (donderdag) – West Maas en Waal door Sociom
  • Gelderland
11 Dec
Kerstmarkt bij OlmenEs
  • Friesland