13 september 2016 om 12:17
< 1 min lezen

Burgemeester Groningen: ‘Politie blijft verwarde personen vervoeren’

Als een verward persoon de openbare orde dreigt te verstoren, komt de Groningse politie ook in 2017 langs om deze persoon op te vangen. Dit zegt Groningse burgemeester Peter Den Oudsten in een reactie op korpschef Pieter-Jaap Aalbersberg van de politie Amsterdam. Zondagavond liet Aalbersberg in De Monitor weten dat de Nederlandse politie per 1 januari volgend jaar stopt met het opvangen en vervoeren van verwarde personen die geen strafbaar feit hebben gepleegd. Dat meldt het Dagblad van het Noorden. 

Den Oudsten is het met Aalbersberg eens dat de opvang van verwarde mensen niet goed is en snapt dat een cel geen goede omgeving voor hen is “Daarom werken we aan de komst van een centrale tussenopvang voor elke provincie of zelfs heel Noord-Nederland, waar deze personen in een prettiger omgeving sneller een diagnose krijgen”, zegt Den Oudsten. Maar indien een verward persoon de openbare orde dreigt te verstoren, komt de politie langs.

De Groningse burgemeester gaat met zijn uitspraken in tegen de plannen van de politie en het Aanjaagteam Verwarde Personen. Een woordvoerder van het aanjaagteam laat weten dat de Nederlandse politie dit werkelijk gaat doorzetten. 

Door: Redactie Nationale Zorggids 

Relevante artikelen

Alles van ggz
    • GGZ

    Aantal zorgaanbieders in Helmond toch niet drastisch omlaag

    Gisteren om 15:11
    • GGZ

    Moeder die 9-jarige zoon om het leven bracht krijgt in hoger beroep dezelfde straf opgelegd

    Gisteren om 14:00

Aankomende evenementen

08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
29 Mar
Workshop urostoma en kanker
  • Utrecht