6 januari 2015 om 14:25
< 1 min lezen

Dodelijke xtc leidt niet tot problemen in Nederland

De gevaarlijke xtc-pillen waarover in december alarm werd geslagen door het Trimbos-instituut, hebben in Nederland geen problemen veroorzaakt. Het Trimbos trok aan de bel nadat bij het Drugs Informatie en Monitoring Systeem (DIMS) een als xtc verkochte pil werd aangetroffen met de gevaarlijke stof PMMA erin. Dat meldt de Telegraaf.

De schildvormige pillen met het logo van Superman erop leidden in Engeland tot grote problemen: daar overleden  vier jongeren na het gebruik van deze xtc-pillen. Het Trimbos-instituut heeft sinds vorige maand geen meldingen meer gekregen over de Superman-pillen met PMMA. ‘Het lijkt erop dat landelijk alarm slaan heeft gewerkt’, aldus een woordvoerder.

Normaal gesproken zit in xtc de werkzame stof MDMA. Pillen die vervuild zijn met de stof PMMA zijn gevaarlijk omdat het effect van deze stof veel later optreedt. Hierdoor zijn gebruikers geneigd om meer van de drug te nemen dan het lichaam aankan. Uren na het innemen van de pil kunnen ernstige lichamelijke klachten optreden zoals een verhoogde hartslag en extreem hoge lichaamstemperatuur, wat kan leiden tot de dood. In de afgelopen jaren zijn in binnen- en buitenland meerdere mensen overleden na het gebruik van de vervuilde drugs.

© Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van ggz
    • GGZ

    Borstvoeding geven beschermt moeder tegen angsten en depressies

    Vandaag om 09:29
    • GGZ

    Initiatieven Sociale Agenda Noord-Nederland van start: speciale aandacht voor mentaal welzijn

    Gisteren om 14:22

Aankomende evenementen

08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
29 Mar
Workshop urostoma en kanker
  • Utrecht