7 mei 2015 om 13:53
< 1 min lezen

‘Ervaringswerkers zijn het rolmodel voor patiënten GGZ’

Het is nog een relatief nieuwe functie in de psychiatrische zorg: de ervaringswerker. Het gaat om ex-patiënten die zich bezighouden met mensen met een psychose, een zware depressie of schizofrenie. Op dinsdag 12 mei is er een minisymposium over het opleidingsprogramma Howie the Harp, dat mensen met psychiatrische problematiek opleidt tot ervaringsdeskundige. Dat meldt EenVandaag.

Deze fulltime opleiding duurt één jaar en is overgewaaid uit de Verenigde Staten. Het wordt sinds drie jaar in Rotterdam gegeven. Tijdens het symposium kan er kennis gemaakt worden met het opleidingsprogramma, de functie van ervaringsdeskundige en de meerwaarde voor een GGZ-organisatie. 

Psycholoog Michiel Bahler, verbonden aan GGZ Noord-Holland-Noord, werkt al langer samen met ervaringsdeskundigen. Hij is te spreken over deze vorm van zorg voor mensen met psychiatrische problematiek. “Deze ervaringswerkers zijn het levende bewijs dat herstel mogelijk is”, zegt hij. “Zij stralen uit: ondanks dat ik een ernstige ziekte heb gehad, kan ik wel een goed leven leiden. Ze zijn een rolmodel voor de patiënten.”

Meer informatie over het minisymposium kunt u hier vinden.

© Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van ggz
    • GGZ

    Capelle opent zorg- en veiligheidskamer voor inwoners met complexe problemen

    Vandaag om 11:42
    • GGZ

    DAF Museum biedt digitale rondleidingen aan voor bewoners van zorginstellingen

    Vandaag om 09:59

Aankomende evenementen

08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
29 Mar
Workshop urostoma en kanker
  • Utrecht