Inloophuis meRecovery biedt snel steun bij eetstoornissen
Wie kampt met een eetstoornis, moet vaak maanden wachten op behandeling. Inloophuis meRecovery in Zeist biedt wél snel hulp. Jongeren en hun naasten vinden er herkenning, steun en structuur. Het inloophuis vervangt therapie niet, maar biedt tussentijdse ondersteuning van ervaringsdeskundigen. Dit meldt RTV Utrecht.
Het inloophuis werkt met ervaringsdeskundigen. Zij begrijpen wat bezoekers doormaken. Die aanpak slaat aan: in één jaar hielp meRecovery al 200 mensen, vooral jonge vrouwen. Ook ouders, broers, zussen en partners krijgen begeleiding. Door het gesprek thuis te verbeteren, ontstaat meer rust, aldus mede-initiatiefnemer Jessica Hinrichs. Zij benadrukt het belang van snel ingrijpen bij een eetstoornis. “Hoe eerder je ingrijpt, hoe sneller je ervan herstelt.”
Samen eten
Een vaste lunch, samen wandelen en creatieve workshops vormen de basis van het programma. Voor veel bezoekers is samen eten spannend. Toch lukt het vaak, juist door de herkenning bij anderen. Ervaringsdeskundigen begeleiden de gesprekken en delen hun verhaal. Dat verlaagt de drempel en motiveert. meRecovery is nadrukkelijk geen vervanging voor therapie, maar vult die aan. De laagdrempelige steun maakt het verschil in de lange wachttijd voor professionele zorg. Bezoekers voelen zich minder alleen en werken aan herstel in hun eigen tempo. Sommigen ondersteunen later zelf anderen.
Structurele financiering
De initiatiefnemers – naast Hinrichs nog een andere ouder en psycholoog – willen het inloophuis structureel financieren en vaker openen. Zodat het inloophuis vast onderdeel van het gehele zorgtraject kan worden. De stichting is nu nog open dankzij fondsen, sponsoren en subsidies. Veel jongeren kloppen nu bij meRecovery aan, maar in de toekomst kunnen daar ook volwassenen bij komen. “Er is veel behoefte bij volwassenen.”