9 januari 2013 om 11:44
< 1 min lezen

Meer duidelijkheid over ggz in basispakket

GRONINGEN (Novum) – Het College voor Zorgverzekeringen bekijkt welke geestelijke gezondheidszorg (ggz) wel en niet meer in het basispakket moet zitten. Een woordvoerder van het college meldt woensdag dat geen sprake is van het verkleinen van het basispakket, maar dat het gaat om een verduidelijking.

De woordvoerder reageert hiermee op een bericht in Het Financieele Dagblad, dat woensdag schrijft dat het aantal behandelingen in de ggz wordt verkleind. Dit bericht spreekt de zegsman echter tegen.

Voorheen was het vaak onduidelijk wanneer iets wel en wanneer iets niet via het basispakket wordt vergoed, aldus de woordvoerder. “De minister heeft in het verleden al eens aangegeven dat bijvoorbeeld arbeidsgerelateerde problemen, relatietherapie en verliesverwerking geen verzekerde zorg zou moeten zijn.”

Aan de andere kant zijn er volgens de zegsman ook behandelingen die nu niet worden vergoed, maar waarbij dat wel zou moeten. “De ggz-vergoedingen worden niet groter of kleiner, het wordt alleen duidelijker welke zorg wordt verzekerd.” De ‘verkenning’ gaat volgens de woordvoerder een paar maanden in beslag nemen.

Relevante artikelen

Alles van ggz
    • GGZ

    Onjuiste registratie bemoeilijkt vermindering van dwangmaatregelen in ggz

    26 november 2024 om 09:53
    • GGZ

    Gehandicaptenzorg onder druk: zzp’ers en lage tarieven dwingen tot uitstel van investeringen

    26 november 2024 om 09:49

Aankomende evenementen

08 Mar
Café Doodgewoon
  • Noord-Brabant
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
10 Mar
Het Luchtmoment
  • Noord-Brabant
15 Mar
Congres Samen voor Gezondheid, Zorg en Welzijn
  • Utrecht