Vandaag om 11:27
< 1 min lezen

MIND pleit voor meer passende woon- en behandelplekken voor mensen met verward gedrag

Door: ANP

Mensen met verward gedrag moeten meer passende woon- en behandelplekken krijgen, vindt belangenorganisatie MIND. Die zet zich in voor cliënten in de geestelijke gezondheidszorg en hun naasten.

De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ), de Inspectie Justitie en Veiligheid (IJV) en het Toezicht Sociaal Domein (TSD) constateren donderdag dat verwarde mensen soms een risico voor zichzelf en hun omgeving vormen, maar dat ze door wetten, personeelstekorten en het stelsel niet de goede hulp kunnen krijgen. De inspecties willen dat zorgmedewerkers en agenten de ruimte krijgen om eerder in te grijpen.

Onmacht

MIND zegt “de onmacht van alle betrokkenen” te herkennen. De organisatie wijst op “de lange wachtlijsten om ggz te kunnen krijgen, het gebrek aan passende woonruimte en lange wachtlijsten voor beschermd wonen”.

Relevante artikelen

Alles van ggz
    • GGZ

    Kabinet zet in op meer woonplekken voor personen met verward gedrag

    Vandaag om 10:23
    • GGZ

    ‘Overgang van detentie of zorg naar deelnemen in maatschappij voor veel kwetsbare mensen te groot’

    Gisteren om 16:03

Aankomende evenementen

11 Dec
Kerstmarkt bij OlmenEs
  • Friesland
13 Dec
Vier samen kerst bij Safina en Sociom
  • Noord-Brabant
21 Dec
Algemene rondleidingen bij OlmenEs
  • Friesland