1 juni 2018 om 17:34
< 1 min lezen

Man moet naar psychiatrisch ziekenhuis om poging tot doodslag in kliniek

Wegens poging tot doodslag in een psychiatrische kliniek, moet een 58-jarige Arnhemmer een tijdje in een psychiatrisch ziekenhuis doorbrengen. De man sloeg een medebewoonster meerdere malen hard op het hoofd. Ze overleed een paar maanden later mogelijk aan de gevolgen daarvan. Dat meldt het Algemeen Dagblad. 

Het Openbaar Ministerie (OM) denkt dat de vrouwelijke medebewoner is overleden als gevolg van de klappen die ze van de man ontving, daar is de rechter echter niet van overtuigd. Dit maakt niet uit voor de straf of de zwaarte ervan, want de officier van justitie en de rechtbank willen de patiënt laten opnemen in een psychiatrisch ziekenhuis.

Deskundigen die de man analyseerden zeggen dat hij een psychose had op het moment van het incident, hij was daarom volledig ontoerekeningsvatbaar. Op ‘normale dagen’ is de man rustig en bovendien heeft hij geen strafblad. 

Door: Redactie Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van ggz
    • GGZ

    Nieuwe financiering voor langdurige zorg vanaf 2026: wat kun je verwachten?

    Gisteren om 14:38
    • GGZ

    Meerjarig contract voor ggz-instelling Altrecht en Zilveren Kruis

    Gisteren om 12:28

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht