19 juni 2019 om 13:50
< 1 min lezen

258 klachten over toegankelijkheid stemlokaal

Kiezers met een lichamelijke, visuele, verstandelijke of psychische beperking hebben dit jaar 258 klachten geuit over problemen bij het stemmen, zo meldt het College voor de rechten van de Mens. De meeste meldingen gingen over de toegankelijkheid van het stemlokaal.

Bij de recente Provinciale Statenverkiezingen en de Europese Parlementsverkiezingen hebben mensen problemen ervaren bij het betreden van stemlokalen door drempels, trappen, deuren en smalle doorgangen. Zo paste een aantal gebruikers van een scootmobiel niet in het stemhokje. Zij moesten het stemformulier buiten het hok invullen, wat volgens de melders ten koste ging van het stemgeheim.

Ruim een kwart van de klachten kwam binnen namens mensen met een verstandelijke beperking of mensen met dementie. Zij hebben nog geen recht op hulp van iemand naar keuze bij het stemmen, maar geven aan hier wel behoefte aan te hebben. Momenteel hebben alleen mensen met een lichamelijke beperking dat recht.

Alle klachten zijn onder de aandacht gebracht van minister Kajsa Ollongren van Binnenlandse Zaken. Zij debatteert later woensdag met de Kamer over het kiesrecht.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van ggz
    • GGZ

    Onzekerheid over ggz-vergoedingen groeit: Consumentenbond waarschuwt, sector tempert zorgen

    Vandaag om 09:52
    • GGZ

    IGJ gaat bestuurlijke boetes openbaar maken vanaf 2026

    Gisteren om 13:31

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht