26 augustus 2019 om 10:48
< 1 min lezen

Jellinek: ‘Scherpere controle verkoop cilinders lachgas’

Er moet scherpere controle komen op de verkoop van grote cilinders lachgas. Hiervoor pleit de verslavingskliniek Jellinek zaterdag in Trouw.

“Het gebruik is enorm toegenomen”, zegt Floor van Bakkum, manager preventie van verslavingskliniek Jellinek. “Het begon met de cilinders van slagroomspuiten. Tegenwoordig zie je meer grotere tanks met lachgas. Dat het volume toeneemt, baart ons wel zorgen.”

Volgens Van Bakkum moeten particulieren bij aankoop van een grote cilinder aangeven waar zij het voor nodig hebben. “Als jij dat bestelt, dan moet er controle op zijn. Vragen wat voor productiebedrijf iemand heeft. Hoe je dat juridisch regelt, weet ik niet. Meer stoffen worden zo gecontroleerd.”

Evenementen

Twee twintigers belandden onlangs met verlammingsverschijnselen in het Medisch Spectrum Twente vermoedelijk na gebruik van lachgas. Eerder waren er al berichten over patiënten die in revalidatiecentra terecht kwamen nadat zij excessief lachgas hadden gebruikt.

Een aantal gemeenten heeft de verkoop tijdens evenementen al aan banden gelegd. Dit najaar komt een ‘coördinatiepunt’ met een advies aan het ministerie.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van ggz
    • GGZ

    Reinier van Arkel dringt aantal separaties terug met 96 procent

    24 december 2025 om 14:23
    • GGZ

    Financiële problemen en onrust op de werkvloer bij Noord-Nederlandse ggz-aanbieder

    23 december 2025 om 12:44

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht