9 oktober 2019 om 09:47
< 1 min lezen

Petitie voor geestelijk geweld in Wetboek

Er is een petitie gestart die stelt dat geestelijk geweld opgenomen moet worden in het Wetboek van Strafrecht. Aanleiding is de uitspraak van minister Dekker vorige maand dat de huidige wetgeving genoeg aanknopingspunten biedt om psychisch geweld strafbaar te stellen. Dit meldt huiselijkgeweld.nl. 

De minister reageerde hiermee op Kamervragen van GroenLinks-Kamerleden Kathalijne Buitenweg en Lisa Westerveld. Zij vinden onder meer dat het ontbreken van de term psychische kindermishandeling een lacune in het Wetboek is. De partij heeft dan ook laten weten het antwoord van het kabinet ‘een gemiste kans en onbegrijpelijk’ te vinden.

Andere landen

In de volgende landen is emotionele mishandeling wel apart strafbaar gesteld: Frankrijk (2010), Engeland (2015), Wales (2019), Schotland (2019), Ierland (2019), Australie (2018), Nieuw Zeeland (2018) en de VS (2019).

Door: Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van ggz
    • GGZ

    Voorarrest stekende tbs’er Mesdagkliniek met twee weken verlengd

    Gisteren om 10:45
    • GGZ

    IGJ: zorg voor jongeren met eetstoornis schiet tekort door versnippering

    Gisteren om 09:12

Aankomende evenementen

19 May
Nationale AI in de Zorg Congres
  • Noord-Holland
26 May
Dokter in de Zaal: alles over radiologie
  • Drenthe
04 Jun
Hét netwerkcongres over Data en AI
  • Zuid-Holland