11 juni 2018 om 15:05
< 1 min lezen

Pieter Baan Centrum experimenteert met observeren tbs-weigeraars

Het Pieter Baan Centrum (PBC) experimenteert sinds dit jaar met het alsnog observeren van daders die niet aan het psychologisch onderzoek willen meewerken. Met succes, zegt PBC, want tot nu toe is 48 procent van de weigeraars alsnog gediagnosticeerd met een stoornis. Voorheen lag dat percentage op 36 procent. Dat meldt NOS. 

Tbs-weigeraars kunnen gemotiveerd worden om alsnog voor tbs te gaan, als de verdachten vooraf weten hoe lang zij ongeveer behandeld moeten worden, stellen tbs-advocaten.

Daar is Harry Beintema, voorzitter van TBS Nederland het niet mee eens. “De duur van de behandeling verschilt per persoon. Voor de één duurt het langer dan voor de ander. Bovendien wil je niet dat patiënten hun tijd gaan uitzitten en niet meer meewerken aan hun behandeling.” Tegenwoordig duurt een tbs-behandeling zo’n 8 jaar.

Eén zogenoemde weigeraar is Michael P., die vandaag terechtstaat voor de moord op de 25-jarige Anne Faber. Na dit dodelijke incident is in Nederland de discussie ontstaan hoe iemand die zulke gewelddadige dingen kan doen, tbs kan weigeren.

Door: Redactie Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van ggz
    • GGZ

    Aantal zelfdodingen jonge vrouwen bereikt zorgwekkend record

    Gisteren om 11:27
    • GGZ

    Man (74) leverde Middel X voor zelfdoding: taakstraf geëist

    21 mei 2025 om 13:04

Aankomende evenementen

26 May
Dokter in de Zaal: alles over radiologie
  • Drenthe
04 Jun
Hét netwerkcongres over Data en AI
  • Zuid-Holland
12 Jun
Borstvoedingscafé
  • Friesland