18 maart 2015 om 15:59
< 1 min lezen

Positief psychologische interventies verminderen psychische klachten

Psychische klachten kunnen verminderd worden met positief psychologische interventies. Deze interventies zijn daarnaast effectief in het bevorderen van welbevinden. Welbevinden heeft weer een positief effect op lichamelijk functioneren en herstel na ziekte. Dit concludeert Linda Bolier wetenschappelijk medewerker bij het programma Publieke Geestelijke Gezondheid van het Trimbos-instituut, zo meldt GGZ Nieuws. 

Positief psychologische interventies zijn interventies die zich richten op het versterken van welbevinden en veerkracht. Bolier onderzocht de waarde van positieve psychologie voor de preventieve geestelijke gezondheidszorg. In de GGZ wordt momenteel vooral gewerkt aan het tegengaan van klachten en pathologie. Positieve psychologie is van waarde als aanvulling op dit behandelaanbod. Volgens Bolier bieden bijvoorbeeld online positief psychologische interventies aanknopingspunten waarmee grote groepen mensen bereikt en gemotiveerd kunnen worden. 
 
In haar studie analyseerde Bolier ook de relatie tussen welbevinden en lichamelijk functioneren bij ziekte. De resultaten zijn positief. Hetzelfde geldt voor de effecten van de programma’s op het gebied van positieve psychologie die reeds ontwikkeld zijn. Vervolgens bekeek de onderzoekster de effectiviteit van de online interventie Psyfit.nl. Mensen kunnen met dit tool hun mentale conditie trainen via een zestal principes, zoals het richting geven aan je leven, het stimuleren van positieve emoties en het leven in het hier en nu. De interventie, zo concludeert Bolier, is effectief in het verhogen van een gevoel van welbevinden en vitaliteit op de korte termijn. Op de lange en de korte termijn verminderden daarnaast angstklachten en depressieve klachten bij de deelnemers. 
 
© Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van ggz
    • GGZ

    Onjuiste registratie bemoeilijkt vermindering van dwangmaatregelen in ggz

    26 november 2024 om 09:53
    • GGZ

    Gehandicaptenzorg onder druk: zzp’ers en lage tarieven dwingen tot uitstel van investeringen

    26 november 2024 om 09:49

Aankomende evenementen

09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
15 Mar
Congres Samen voor Gezondheid, Zorg en Welzijn
  • Utrecht
29 Mar
Workshop urostoma en kanker
  • Utrecht
31 Mar
Congres Thuis in de Wijk
  • Noord-Brabant