4 februari 2026 om 08:46
< 1 min lezen

Rechter legt tbs met dwang op voor fatale steekpartij op Sohani (11)

Door: ANP

 Hamzah L., de man die vorig jaar in Nieuwegein het 11-jarige meisje Sohani doodstak, krijgt tbs met dwangverpleging, zo heeft de rechtbank geoordeeld. De rechter gaat mee in de eis van het Openbaar Ministerie door L. geen gevangenisstraf op te leggen.

Op 1 februari 2025 stak L. op straat schijnbaar uit het niets op het meisje in, waar haar broertje, nichtje en neefje bij waren. L. verkeerde in een psychose en hij zegt in zijn slachtoffer een demon te hebben gezien.

Het geweld werd volledig bepaald door zijn psychose en deskundigen hebben hem daarom ook volledig ontoerekeningsvatbaar verklaard, volgens de rechtbank terecht. Tijdens de zitting kwam ook L.’s drugsgebruik ter sprake. Drugs konden zijn psychoses, waar hij al meerdere jaren aan leed, erger maken.

Psychose

Deskundigen benadrukten echter dat eventueel middelengebruik op de fatale dag niet de bepalende factor voor de psychose is geweest. De rechtbank stelt dat de actie van de man kwam door de psychose. “Hij kon op dat moment niet anders en heeft daarom strafrechtelijk gezien geen schuld.”

L. heeft tijdens de zitting in januari zijn “oprechte excuses” aangeboden “voor alle pijn en leed die ik heb aangericht – ik was mezelf niet”.

De rechtbank snapt dat nabestaanden van Sohani vergelding willen in de vorm van een gevangenisstraf. “Maar als wordt geoordeeld dat de verdachte niet strafbaar is, kan de rechtbank hem geen (gevangenis)straf opleggen.”

Relevante artikelen

Alles van ggz
    • GGZ

    Griepepidemie start later dan voorgaande jaren, maar nu wel echt een feit

    Vandaag om 08:29
    • GGZ

    Geen aanvullende overheidsmaatregelen nodig tegen PFAS-vervuiling

    Gisteren om 15:58

Aankomende evenementen

09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
15 Mar
Congres Samen voor Gezondheid, Zorg en Welzijn
  • Utrecht
29 Mar
Workshop urostoma en kanker
  • Utrecht
31 Mar
Congres Thuis in de Wijk
  • Noord-Brabant