Tweede termijn voor Ruth Peetoom als voorzitter bij de Nederlandse ggz
Ruth Peetoom krijgt een tweede termijn als voorzitter van de Nederlandse ggz. Hier hebben leden op 25 juni 2025 mee ingestemd. Peetoom blijft tot 1 september 2029 voorzitter van de brancheorganisatie. Dit meldt de Nederlandse ggz.
Peetoom is blij te zijn herkozen, zodat er samen met haar collega’s voor kan zorgen dat zorgverleners in de geestelijke gezondheidszorg hun werk met plezier kunnen blijven doen. Volgens Peetoom ligt de sleutel in domeinoverstijgend denken. Ze vergelijkt het met akkerrandenbeheer. “Boeren krijgen subsidies om de randen van hun akkers in te zaaien voor meer biodiversiteit. En: het verbindt landbouwgrond met de bermen er omheen.” Er is geen harde grens meer, maar juist ruimte om samen te kijken wat goed is. Binnen de ggz wil Peetoom zich daar ook hard voor maken. Ze weet dat ze daarvoor soms dingen moet doen waar ze ‘niet helemaal van is’ voor het algemene belang.
Hokjesdenken
De ggz heeft te maken met zes stelselwetten waar mensen maar in moeten passen, maar mensen en hun problemen zijn volgens Peetoom niet op te knippen in hokjes. Des te belangrijker zijn de samenwerkingen die de afgelopen jaren zijn opgezet, zoals met MIND, NIP en de NVvP. Maar daar blijft het niet bij. “We breiden dat nu uit met andere partners, bijvoorbeeld met verpleegkundigen en huisartsen”, zegt Peetoom. Zo moeten mensen eerdere passende hulp op de juiste plek krijgen.
Zorgakkoorden
Ook is haar hoop gevestigd op het Integraal Zorgakkoord en het toekomst aanvullende zorgakkoord, waar soortelijke afspraken in staan. Mensen hebben eerder hulp nodig om te voorkomen dat klachten verergeren. Hiervoor is laagdrempelige beschikbaarheid van groot belang. “Alle gemaakte afspraken moeten we nu verder brengen door het in de praktijk met elkaar uit te gaan voeren. Nu is het tijd voor integraliteit”, besluit Peetoom.