17 mei 2019 om 12:28
< 1 min lezen

Van moord verdachte tbs’er schond afspraak na afspraak

De van moord verdachte tbs’er Michel B. is volgens de reclassering een gevaarlijke man. Desondanks mocht hij van zijn kliniek meerdere malen op onbegeleid verlof en kwam hij hiervan zeker drie keer te laat terug. Dit meldt de Telegraaf die hier zelf onderzoek naar deed. 

In 2008 kreeg B. tbs opgelegd wegens seksueel misbruik met een kind. Ondanks zijn veroordeling, lapte hij de door justitie opgelegde regels aan de laars. Maar daarvoor werd hij nooit goed gestraft en bleef hij de vrijheid houden die hij had. Zodoende pleegde hij tijdens zijn verlof – vermoedelijk samen met een oud-tbs’er – een moord.

Uit documenten in handen van de Telegraaf blijkt dat B. kampt(e) met verslavingen en veelvuldig gewelds- en vermogensdelicten pleegde in het noorden van het land. 

Beide mannen blijven in de cel. De rechtbank in Lelystad heeft het voorarrest van de twee met drie maanden verlengd, meldt de rechtbank vrijdag.

Door: Nationale Zorggids 

Relevante artikelen

Alles van ggz
    • GGZ

    NZa onderzoekt transparantie contractvoorstellen zorgverzekaars voor ggz

    Vandaag om 08:35
    • GGZ

    Hoogleraar ziet zowel risico’s als kansen van social media bij eetstoornissen

    30 januari 2026 om 15:06

Aankomende evenementen

08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
29 Mar
Workshop urostoma en kanker
  • Utrecht