5 februari 2013 om 14:34
< 1 min lezen

Verwaarloosde kinderen gefilmd in Roemeens ziekenhuis

ROTTERDAM – De normen en waarden in Roemeense ziekenhuizen en instellingen lijken sinds de val van dictator Nicolae Ceausescu in 1989 nauwelijks te zijn veranderd nu recentelijk een video is opgedoken die de mensonwaardige praktijken hedentendage in een kinderziekenhuis op een wel heel pijnlijke wijze heeft blootgelegd, zo meldt het AD.

Op de video, die door lokale televisiestations werd uitgezonden, is te zien hoe huilende peuters aan de spijlen van het ziekenhuisbed met handen en voeten zijn vastgebonden, terwijl de verpleging stoïcijns toekijkt.

Volgens het Buzau kinderziekenhuis was er te weinig toezicht door een gebrek aan personeel en moesten de kinderen daarom worden vastgebonden. ‘Anders zouden de kleintjes uit het bed vallen of hun katheters er uit trekken’, aldus het ziekenhuis.

Op dit moment wordt bekeken hoe precies de aanklacht tegen het ziekenhuis zal luiden.

© Nationale Zorggids / Martijn Keitz

Relevante artikelen

Alles van ggz
    • GGZ

    IGJ ontvangt meer registraties over dwang in de zorg

    Gisteren om 16:44
    • GGZ

    SEH-opname na paddogebruik verhoogt risico op manie en bipolaire stoornis aanzienlijk

    Gisteren om 15:18

Aankomende evenementen

10 Dec
Lotgenotencontact voor Mantelzorgers (donderdag) – West Maas en Waal door Sociom
  • Gelderland
11 Dec
Kerstmarkt bij OlmenEs
  • Friesland
13 Dec
Vier samen kerst bij Safina en Sociom
  • Noord-Brabant