10 december 2012 om 10:50
< 1 min lezen

Vroege signalering problematiek met jongerenmonitor

ZWOLLE – Uit de laatste jongerenmonitor van de GGD IJsselland blijkt dat bijna een op de vijf jongeren niet lekker in zijn vel zit, zo meldt de gemeentelijke gezondheidsdienst in Zwolle.

Deze jongeren, voornamelijk meisjes, voelen zich minder gezond, scoren lager op psychisch welbevinden, worden vaker gepest, hebben vaker vreetbuien, blijven vaker ziek thuis en besteden meer tijd aan televisie kijken en computeren. Zij hebben gemiddeld genomen ook minder zelfvertrouwen.

De GGD wil met behulp van de jongerenmonitor schooluitval en zwaardere problematiek tegengaan. Door de problemen bij deze groep jongeren, zoals ziekteverzuim en pestgedrag, al vroeg te signaleren kan sneller worden ingegrepen. Zo kan hun zelfvertrouwen worden vergroot door ze trainingen te geven op het gebied van weerbaarheid en sociale vaardigheden.

© Nationale Zorggids / Martijn Keitz

Relevante artikelen

Alles van ggz
    • GGZ

    Amsterdam van dubieuze kroon verstoten en is niet meer hoofdgebruiker cocaïne

    Gisteren om 08:44
    • GGZ

    Finasteride en ernstige psychische klachten: wat weten we tot nu toe?

    4 december 2025 om 08:48

Aankomende evenementen

09 Dec
Het Luchtmoment door Sociom
  • Noord-Brabant
10 Dec
Lotgenotencontact voor Mantelzorgers (donderdag) – West Maas en Waal door Sociom
  • Gelderland
11 Dec
Kerstmarkt bij OlmenEs
  • Friesland