29 mei 2015 om 12:56
< 1 min lezen

Vrouwen in Nederland slapen onvoldoende

De Nederlandse vrouw slaapt onvoldoende. Uit een enquête van NSMBL onder 4.680 respondenten blijkt dat het merendeel de aanbevolen acht uur slaap per nacht niet haalt. Dat meldt NU.nl

31 procent van de vrouwen die meededen aan het onderzoek slaapt wel rond de acht uur per nacht. Van hen slaapt zestien procent minstens acht uur per nacht. Liefst 30 procent van de vrouwen laat weten dat ze zes uur per nacht of zelfs minder slapen.

Wetenschappers zijn het erover eens dat slaap een eerste levensbehoefte is. Slecht slapen kan op de korte termijn leiden tot geheugen- en concentratieproblemen. Op langere termijn vergroot slechte slaap het risico op angsten en depressie, hart- en vaatziekten en dementie. Wanneer iemand niet voldoende slaapt, belemmert dat het gezond functioneren van de hersenen met alle gevolgen van dien, bijvoorbeeld bij deelname aan het verkeer. 

© Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van ggz
    • GGZ

    Vaker psychische hulpverleners voor leerlingen voortgezet onderwijs, maar extra geld is op

    Vandaag om 11:57
    • GGZ

    Nederlanders blijven bereid elkaar te helpen – en dat is essentieel voor de toekomst van de zorg

    Gisteren om 15:50

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht