11 februari 2013 om 21:53
< 1 min lezen

Zwemtrainer bestraft voor kinderpornobezit

UTRECHT (Novum) – Een 56-jarige zwemtrainer uit Utrecht is veroordeeld tot een halfjaar cel, waarvan 169 dagen voorwaardelijk, voor het bezit en verspreiden van kinderporno. De rechtbank in Utrecht legde hem ook een werkstraf van 120 uur op en bepaalde dat hij vijf jaar geen sporttrainer van minderjarigen mag zijn.

De zaak kwam aan het rollen toen de computer van de man in mei was gestolen bij een inbraak en later werd achtergelaten bij een politiebureau. Op de computer bleken duizenden foto’s en kinderpornografische filmpjes met kinderporno te staan. Ook stonden er foto’s op die hij zelf had gemaakt tijdens de trainingen, maar daarbij gaat het niet om kinderporno.

De man hoeft niet terug de cel in omdat hij het onvoorwaardelijke deel van zijn celstraf al in voorarrest heeft uitgezeten. Hij moet wel een behandeling ondergaan om te voorkomen dat hij weer in de fout gaat. Justitie had een jaar cel, waarvan een halfjaar voorwaardelijk tegen de man geëist.

De Utrechter, die in oktober werd aangehouden, werkte als zwemtrainer bij meerdere verenigingen in de regio. De rechtbank hield er in het vonnis rekening mee dat hij door de grote media-aandacht die de zaak kreeg zijn baan en woning is kwijtgeraakt.

Relevante artikelen

Alles van ggz
    • GGZ

    Maatschappelijke organisaties: ‘Zorg dreigt een luxe te worden voor kwetsbare groepen’

    Vandaag om 13:10
    • GGZ

    MIND pleit voor meer passende woon- en behandelplekken voor mensen met verward gedrag

    Vandaag om 11:27

Aankomende evenementen

11 Dec
Kerstmarkt bij OlmenEs
  • Friesland
13 Dec
Vier samen kerst bij Safina en Sociom
  • Noord-Brabant
21 Dec
Algemene rondleidingen bij OlmenEs
  • Friesland