21 december 2015 om 17:04
< 1 min lezen

Acupunctuur positief effect op chronische pijn bij kinderen

Bij behandeling van chronische pijn bij kinderen kan een acupunctuurbehandeling uitkomst bieden. Onderzoekers uit Chicago constateren dat pijn bij de onderzochte kinderen minder werd na behandeling met de alternatieve geneeswijze. Dit meldt NU.nl.

Het behandelen van chronische pijn bij kinderen is volgens de onderzoekers lastig, omdat er momenteel geen effectieve middelen lijken te zijn. En omdat kinderen in de groei zitten, is het gevaarlijk om medicijnen voor te schrijven. Daarom kan acupunctuur een geschikt alternatief zijn. Van de 55 onderzochte kinderen had het grootste deel na behandeling met de Chinese geneesmethode minder pijn.

Na twaalf weken dezelfde pijn te hebben ervaren, wordt chronische pijn pas gediagnosticeerd. Volgens het onderzoek heeft tussen de 20 en 35 procent van de kinderen wereldwijd last van chronische pijn.

©Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van jeugdzorg
    • Jeugdzorg

    Jeugdzorg stopt na grootschalige fraude met accepteren van ervaringscertificaten

    Gisteren om 11:00
    • Jeugdzorg

    Komt Maastricht met eenmalige lening voor Mutsaersstichting over de brug?

    8 januari 2026 om 14:23

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht