16 januari 2026 om 10:10
< 1 min lezen

Barendrechtse zedenverdachte aan het woord: ‘Ik heb niets gedaan om het misbruik te voorkomen’

Door: ANP

“Ik heb niets gedaan om het misbruik te voorkomen. Ik had het kunnen voorkomen, maar ik heb steeds de verkeerde keuze gemaakt. Ik voel me verantwoordelijk voor mijn daden en de gevolgen daarvan voor iedereen.” Dat zei Mels van B. (46) vrijdag aan het begin van de vierde dag van zijn strafproces bij de rechtbank in Rotterdam. Van B. reageerde op een aantal verklaringen van ouders die donderdag gebruik hebben gemaakt van hun spreekrecht.

Van B. heeft bekend dat hij tientallen jonge meisjes ernstig seksueel heeft misbruikt, in zijn woning in Barendrecht en in zijn caravan op een camping in het Brabantse Hoeven. Hij maakte beelden van het misbruik. De slachtoffertjes waren veelal vriendinnetjes van zijn dochter, die hij ook heeft misbruikt. De kinderen werden gedrogeerd met slaapmiddelen.

Van B. zei dat hij de kans heeft gehad zijn problemen met een psycholoog te bespreken. “Ik heb er heel veel spijt van dat ik daar niet heb gezegd dat ik een heel groot probleem heb. Dan was het waarschijnlijk allemaal anders gelopen. “

Relevante artikelen

Alles van jeugdzorg
    • Jeugdzorg

    Geen aanvullende overheidsmaatregelen nodig tegen PFAS-vervuiling

    Gisteren om 15:58
    • Jeugdzorg

    Gynaecologen en orthopeden Maastricht UMC+ en SJG Weer bundelen krachten in nieuwe buitenpoli

    Gisteren om 15:44

Aankomende evenementen

09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
15 Mar
Congres Samen voor Gezondheid, Zorg en Welzijn
  • Utrecht
29 Mar
Workshop urostoma en kanker
  • Utrecht
31 Mar
Congres Thuis in de Wijk
  • Noord-Brabant