20 februari 2013 om 11:41
< 1 min lezen

Bezuiniging voor Jarabee op komst

HENGELO – Jeugdzorginstelling Jarabee kan het komend jaar rekenen op minder geld van de provincie Overijssel. De provincie en Bureau Jeugdzorg verwachten minder cliënten en schroeven de ondersteuning terug met 5 procent. Jarabee kijkt nu naar opties om te bezuinigen. Dat meldt RTV Oost.

Jarabee had in 2011 840 kinderen onder haar hoede. De verwachting is dat het voor 2012 800 zijn. Naast deze teruggang van 5 procent moet de instelling ook het jaar erna rekening houden met minder geld omdat de verantwoordelijk voor de jeugzorg dan overgaat op de gemeente, die daar een minder groot budget voor heeft.

De instelling is van plan de reorganisatie die voor 2014 was gepland, eerder door te voeren. Door zich te toeleggen op de kerntaken hoopt Jarabee dat de kwaliteit van de zorg niet in gevaar komt. Verder kijkt de instelling of er op personeel of hulpaanbod nog meer kosten kunnen worden bespaard.

© Nationale Zorggids / Olof Venema

Relevante artikelen

Alles van jeugdzorg
    • Jeugdzorg

    Onjuiste registratie bemoeilijkt vermindering van dwangmaatregelen in ggz

    26 november 2024 om 09:53
    • Jeugdzorg

    Gehandicaptenzorg onder druk: zzp’ers en lage tarieven dwingen tot uitstel van investeringen

    26 november 2024 om 09:49

Aankomende evenementen

08 Mar
Café Doodgewoon
  • Noord-Brabant
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
10 Mar
Het Luchtmoment
  • Noord-Brabant
15 Mar
Congres Samen voor Gezondheid, Zorg en Welzijn
  • Utrecht