15 oktober 2015 om 15:45
< 1 min lezen

Campagne ‘Share love, geen soa’ richt zich op jongvolwassenen

Het Belgische expertisecentrum voor seksuele gezondheid Sensoa lanceert vandaag een opvallende campagne. In ‘Share love, geen soa’ ligt de focus op jongvolwassenen tussen de 18 en 35 jaar. Dat meldt de Telegraaf. 

In een nieuwe relatie stoppen stellen na een tijd vaak met een condoom, zonder dat ze zich hebben laten testen op een soa. Het kan echter voorkomen dat er toch iemand in een vorige relatie is besmet. “Je hoeft geen slet of player te zijn om een soa te krijgen”, luidt daarom de tekst in de campagne.

De Belgische campagneleiders halen chlamydia aan als het grootste voorbeeld. Deze soa geeft vaak geen tot weinig klachten, waardoor mensen denken dat ze geen aandoening onder de leden hebben. Maar mensen die lang met chlamydia rondlopen, hebben wel een risico op een verminderde vruchtbaarheid.

Sensoa pleit daarom voor een soa-test voordat de condoom verbannen wordt in een relatie.

© Nationale Zorggids
 

Relevante artikelen

Alles van jeugdzorg
    • Jeugdzorg

    Openbaar Ministerie eist celstraf en tbs tegen verdachte Barendrechtse zedenzaak

    16 januari 2026 om 14:52
    • Jeugdzorg

    Zorgkantoor of gemeente: wie moet naschoolse opvang meisje met downsyndroom betalen?

    16 januari 2026 om 14:48

Aankomende evenementen

08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
29 Mar
Workshop urostoma en kanker
  • Utrecht