Campagne tegen kinderontvoering in aanloop naar zomervakantie
12 juni 2024 om 11:09
< 1 min lezen

Campagne tegen kinderontvoering in aanloop naar zomervakantie

Het Centrum Internationale Kinderontvoering (IKO) begint een campagne om aandacht te vragen voor de ontvoering van kinderen van en naar het buitenland. De zomervakantie is de periode waarin doorgaans de meeste kinderontvoeringen plaatsvinden, aldus het IKO.

De kinderen worden, volgens het centrum, relatief vaak ontvoerd naar Turkije en Polen. Daarbij hebben veel ouders vaak niet door dat ze zich schuldig maken aan ontvoering, aldus het centrum. Daarom hebben de Turkse zangeres Zehra Gülüç en de Pools-Nederlandse rapper Tomasz een nummer en een videoclip opgenomen om aandacht te vragen voor dit thema.

260 kinderontvoeringen in 2023

Vorig jaar werden 260 kinderen van en naar Nederland ontvoerd, volgens cijfers van het IKO. In 77 procent is de moeder degene die het kind ontvoert. Bijna de helft van de kinderen is vijf jaar of jonger als ze ontvoerd worden.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van jeugdzorg
    • Jeugdzorg

    Wat gebeurde er in de jeugdzorg in 2025? Dit viel het meest op

    24 december 2025 om 12:49
    • Jeugdzorg

    IJzertekort bij jonge meiden blijft onderschat probleem

    24 december 2025 om 10:29

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht