COA: 'Genoeg plek in Ter Apel voor alleenreizende asielkinderen'
22 september 2023 om 08:00
< 1 min lezen

COA: ‘Genoeg plek in Ter Apel voor alleenreizende asielkinderen’

In het opvangcentrum voor asielzoekers in Ter Apel was donderdag genoeg plek voor alleenreizende asielkinderen die daar aankomen. In het centrum zitten nu 330 minderjarigen, donderdag kwamen er dertig tot veertig bij. Ruim twintig alleenreizende kinderen zijn donderdag overgeplaatst naar andere locaties, zegt een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA).

Eerder op de dag noemde het COA het nog spannend of het zou lukken iedereen onder te brengen. Woensdag sloeg Unicef alarm omdat er signalen waren dat er in het aanmeldcentrum in Ter Apel niet genoeg plek was voor tientallen alleenreizende kinderen. Ook afgelopen nacht lukte het een bed te regelen voor alle minderjarigen.

Hotel Beekbergen

De gemeente Apeldoorn maakte donderdag bekend dat in een hotel in Beekbergen binnenkort ongeveer tachtig minderjarige asielzoekers worden opgevangen. Het gaat om crisisnoodopvang voor drie maanden en daarna mogelijk voor nog eens drie maanden.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van jeugdzorg
    • Jeugdzorg

    3FM Serious Request haalt 12,5 miljoen euro op voor Metakids

    Gisteren om 12:00
    • Jeugdzorg

    Zeker 23 mensen met mazelen in januari

    Gisteren om 10:23

Aankomende evenementen

10 Mar
AMS workshop: writing a good abstract
  • Noord-Holland
10 Mar
Slim samenwerkenin de zorg event.
  • Utrecht
11 Mar
Workshop uiterlijke verzorging voor patiënten met kanker
  • Gelderland