24 februari 2025 om 13:08
< 1 min lezen

Derde directeur in jaar tijd stapt op bij Oog voor Thuis; rest trekt aan de bel

Door: Nationale Zorggids / Johanne Levinsky

Jeugdzorgstichting Oog voor Thuis is nog geen jaar oud en heeft al drie directeurs versleten. Derde directeur Leonie Cornelissen laat in een brief weten dat de verantwoordelijkheid voor het dragen voor het succes van de organisatie, het welzijn van medewerkers en jongeren haar onmogelijk is gemaakt. De raad van commissarissen vertrekt tegelijkertijd. Dit meldt Algemeen Dagblad.

Het managementteam van Oog voor Thuis vertrekt nog niet, maar trekt wel aan de bel. Zij eisen van de gemeente Alphen aan den Rijn dat er onderzoek komt naar de kaders en voorwaarden van hun werk. Medewerkers blikken kritisch terug op het afgelopen jaar. Ze hebben het gevoel gehad te moeten strijden om hun taken naar behoren te kunnen uitvoeren. Ook zij ervaren wat Cornelissen ervaart: het is onmogelijk om de verantwoordelijkheid te dragen.

Gebrekkige communicatie

In een openbare brief is te lezen dat medewerkers vertrouwen op de goede bedoeling van de gemeente, maar “het wordt ons door de gebrekkige en trage samenwerking met de gemeente bijna onmogelijk gemaakt om te doen wat nodig is voor de jeugdigen en gezinnen in Alphen.” Cornelissen, medewerkers en de managers spreken van structurele tekortkomingen in de samenwerking met de gemeente. De gemeenteraad heeft inmiddels een spoeddebat aangevraagd. Wethouder Anouk Noordermeer wordt ter verantwoording geroepen.

Relevante artikelen

Alles van jeugdzorg
    • Jeugdzorg

    Gerookte haringfilet van AH teruggeroepen vanwege listeriabacterie

    Vandaag om 10:40
    • Jeugdzorg

    Grote zorgen onder kinderartsen over forse toename aantal kinderen met obesitas

    Vandaag om 09:25

Aankomende evenementen

09 Dec
Het Luchtmoment door Sociom
  • Noord-Brabant
10 Dec
Lotgenotencontact voor Mantelzorgers (donderdag) – West Maas en Waal door Sociom
  • Gelderland
11 Dec
Kerstmarkt bij OlmenEs
  • Friesland