Derde gemeente Zuid-Limburg zegt financiële steun XONAR toe
29 september 2023 om 10:56
< 1 min lezen

Derde gemeente Zuid-Limburg zegt financiële steun XONAR toe

Drie van de zestien gemeenten in Zuid-Limburg hebben akkoord gegeven op het herstelplan van jeugdzorgorganisatie XONAR. In januari van dit jaar kreeg XONAR een groot deel van de jeugdhulp in Maastricht gegund, maar had vijf maanden later 8 miljoen euro steun nodig om niet failliet te gaan. Deze gemeente heeft nu ook toegezegd een financiële bijdrage te leveren. Dit meldt 1Limburg.

De 16 gemeenten die samen de jeugdzorg in Zuid-Limburg inkopen, hebben deze en volgende maand de tijd om akkoord te gaan met de financiele bijdrage van 8 miljoen euro voor XONAR om uit de schulden te komen. Zonder steun kan de organisatie deze herfst niet meer aan de financiële verplichtingen voldoen.

Mismanagement

In de gemeente Meerssen is eerder al een motie aangenomen die de bestuurders, directie en raad van toezicht van XONAR aansprakelijk moet stellen voor mismanagement. Volgens Forum voor Democratie is het er een ongekende puinhoop en 50 Plus, die als enige tegen herstelplan stemde, vindt het opmerkelijk dan op sommige stukken geheimhouding lag.

Door: Nationale Zorggids / Johanne Levinsky

Relevante artikelen

Alles van jeugdzorg
    • GGZ

    Voorarrest stekende tbs’er Mesdagkliniek met twee weken verlengd

    16 mei 2025 om 10:45
    • GGZ

    IGJ: zorg voor jongeren met eetstoornis schiet tekort door versnippering

    16 mei 2025 om 09:12

Aankomende evenementen

19 May
Nationale AI in de Zorg Congres
  • Noord-Holland
26 May
Dokter in de Zaal: alles over radiologie
  • Drenthe
04 Jun
Hét netwerkcongres over Data en AI
  • Zuid-Holland