Dood Jeffrey en Emma kwam voor instanties als verrassing: ‘Geen signalen vooraf’
Uit onderzoeken van onder meer Veilig Thuis, de politie en de gemeenten Oldambt en Eemsdelta, blijkt dat zij niet hadden kunnen voorzien dat de vader van Jeffrey en Emma uit Beerta zijn kinderen en zichzelf iets zou aandoen. Ook het gesprek dat agenten de avond voor hun vermissing hadden met vader Klaas, naar aanleiding van zorgen bij de moeder, was zorgvuldig en professioneel. Dit meldt NOS.
Veilig Thuis Groningen heeft een extern onderzoeksbureau ingeschakeld om te onderzoeken of de organisatie eerder had moeten ingrijpen. Volgens Veilig Thuis én de gemeenten Eemsdelta, Oldambt en de politie was het drama niet te voorzien, ondanks dat de ouders recentelijk gescheiden waren. Er was onderling contact en een omgangsregeling. “We hopen dat de conclusie dat dit drama niet te voorzien was, duidelijkheid en rust creëert voor de familie.”
Gesprek van twintig minuten
Agenten kwamen de avond voor de vermissing bij de vader langs om met Klaas te praten. Dat gesprek duurde twintig minuten, maar ingrijpen was volgens hen niet nodig. Eigen onderzoek toont aan dat agenten die er die avond waren correct hebben gehandeld. Wel heeft de politie haar werkwijze aangepast in samenwerking met Veilig Thuis. Waar het eerst zeven weken duurde voordat Veilig Thuis met een gezin kon gaan werken na een eerste melding, moet een gezin nu direct in het vizier blijven. Eventueel in nauw contact met de politie.
Afgelopen voorjaar ontvoerde vader Klaas zijn twee kinderen en reed hij een Winschoter kade in. Dagenlang zochten politie en andere betrokken naar de man en kinderen. Pas na drie dagen werden ze gevonden en bleek achteraf dat de vader al vrij snel nadat hij van huis was weggegaan, het water was ingereden.