4 november 2013 om 11:19
< 1 min lezen

Een op zes kinderen ontbijt niet

(Novum) – Een op de zes kinderen ontbijt niet of niet altijd. In grote steden is dat zelfs een op de drie kinderen. Dat blijkt uit onderzoek van het Nationaal Schoolontbijt. Om aandacht te vragen op het belang van een goed ontbijt wordt vanaf maandag voor de elfde keer het schoolontbijt georganiseerd.

Op ruim tweeduizend basisscholen gaan ruim vierhonderdduizend kinderen een week lang samen ontbijten. Maandagochtend gaf zanger Marco Borsato het startsein voor de actie in het Nederlands Instituut voor Beeld en Geluid in Hilversum.

Ontbijten voorkomt onder meer concentratieproblemen en laat kinderen minder snel naar ongezonde tussendoortjes grijpen, waardoor het risico op overgewicht kleiner wordt.

Relevante artikelen

Alles van jeugdzorg
    • Jeugdzorg

    Onjuiste registratie bemoeilijkt vermindering van dwangmaatregelen in ggz

    26 november 2024 om 09:53
    • Jeugdzorg

    Gehandicaptenzorg onder druk: zzp’ers en lage tarieven dwingen tot uitstel van investeringen

    26 november 2024 om 09:49

Aankomende evenementen

08 Mar
Café Doodgewoon
  • Noord-Brabant
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
10 Mar
Het Luchtmoment
  • Noord-Brabant
15 Mar
Congres Samen voor Gezondheid, Zorg en Welzijn
  • Utrecht