9 maart 2023 om 12:21
< 1 min lezen

‘Gevolgen kinderarmoede werken ver door tot in het volwassen leven’

Kinderombudsvrouw Margrite Kalverboer gaat er bij minister Carola Schouten (Armoedebeleid) op aandringen dat kinderen niet in armoede terecht mogen komen. Ze zegt dat in een reactie op onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). Dat verwacht dat het aantal huishoudens dat in armoede leeft komend jaar zal toenemen. “Armoede heeft een enorme impact op het leven en de kansen van kinderen”, schrijft Kalverboer.

“Niet alleen voor de materiële omstandigheden maar ook voor de sociale en emotionele ontwikkeling. En op de ontwikkeling van het geheugen, intelligentie, taal en concentratie van een kind.”

Kansenongelijkheid

Volgens Kalverboer komen kinderen die honger hebben en zich zorgen maken over ouders die de rekening niet kunnen betalen niet toe aan leren, spelen of hun eigen sociale leven. “De gevolgen van kinderarmoede werken ver door tot in het volwassen leven en dragen bij aan kansenongelijkheid. Er moet alles aan gedaan worden om te voorkomen dat kinderen in zo’n positie terechtkomen.”

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van jeugdzorg
    • Jeugdzorg

    Nieuwe gezondheidsnota zet preventie en mentale veerkracht centraal

    Vandaag om 09:17
    • Jeugdzorg

    Aanwijzing voor jeugdhulpaanbieder Amzo wegens ernstige tekortkomingen

    12 december 2025 om 12:06

Aankomende evenementen

21 Dec
Algemene rondleidingen bij OlmenEs
  • Friesland
13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg