20 juni 2013 om 11:18
< 1 min lezen

‘Hulp aan jongeren dreigt te mislukken’

(Novum) – De hulp aan ruim 160 duizend jongeren in de jeugdzorg dreigt vanaf 2015 mis te lopen omdat het onderbrengen van deze taak bij de gemeenten niet goed verloopt. De overgang van jeugdzorg van het rijk en de provincies naar de gemeenten zou veel te traag gaan. Dat blijkt uit een vertrouwelijk rapport naar de decentralisatie, meldt De Telegraaf donderdag. De krant kreeg het rapport in handen.

In het rapport van de commissie, die onder leiding staat van de Rotterdamse oud-wethouder van onderwijs Leonard Geluk (CDA), staat dat de politieke druk op dit dossier ‘nog niet heeft geleid tot het tot stand komen van belangrijke maatregelen’. Gemeenten zouden te weinig informatie beschikbaar hebben over de jongeren en hun problemen.

Ook gaat de besluitvorming op het ministerie van Volksgezondheid en in het parlement ‘veel te langzaam’. Het is daarom nog onduidelijk of en hoe zo’n zeshonderd miljoen euro van het totaalbudget naar de gemeenten komt.

Relevante artikelen

Alles van jeugdzorg
    • Jeugdzorg

    OM in beroep tegen moeder die dochters mishandelde; rechtbank legt 10 maanden op

    5 december 2025 om 12:13
    • Jeugdzorg

    Eigen bijdrage jeugdzorg nog altijd niet van tafel vanwege gebrek aan alternatief

    5 december 2025 om 11:54

Aankomende evenementen

09 Dec
Het Luchtmoment door Sociom
  • Noord-Brabant
10 Dec
Lotgenotencontact voor Mantelzorgers (donderdag) – West Maas en Waal door Sociom
  • Gelderland
11 Dec
Kerstmarkt bij OlmenEs
  • Friesland