15 februari 2016 om 16:53
< 1 min lezen

Inkoopstrategie specialistische Jeugdhulp 2017

De gemeenten in de jeugdregio’s Amsterdam Amstelland en Zaanstreek Waterland hebben hun inkoopstrategie bepaald voor de specialistische jeugdhulp vanaf 2017. De nieuwe inkoop is gericht op het transformeren van het jeugdstelsel.

De Amsterdamse inkoopstrategie voor 2017 richt zich op de specialistische Jeugdhulp, maar er zit wel een koppeling in met het sociaal domein. Denk daarbij aan Onderwijs, Wmo en Participatie. Zonder een goede verbinding met deze domeinen is effectieve jeugdhulp niet mogelijk. 
 
Opstellers
Het inkoopdocument is een gezamenlijke inspanning van alle gemeenten in beide regio’s en jeugdhulpaanbieders. Er is acht maanden hard gewerkt door medewerkers van Jeugdhulpaanbieders, gemeenten en vrijgevestigden. 
 
Doelen 
  • Het doel van de inkoopstrategie is dat de prikkels zó werken, dat dingen dubbel doen tot het verleden behoren.
  • Er wordt samengewerkt aan het behalen van het resultaat van een integraal plan waarin naar het hele gezin is gekeken. 
  • Het moet leiden tot effectieve en efficiënte hulp, waarbij de gemeenten binnen de gestelde financiële kaders blijven.
Inkoopdocument

Relevante artikelen

Alles van jeugdzorg
    • Jeugdzorg

    Aanwijzing voor jeugdhulpaanbieder Amzo wegens ernstige tekortkomingen

    12 december 2025 om 12:06
    • Jeugdzorg

    Kinderombudsman: zorgmedewerkers moeten beter leren omgaan met lhbtqia+ kinderen

    11 december 2025 om 09:44

Aankomende evenementen

21 Dec
Algemene rondleidingen bij OlmenEs
  • Friesland
13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg