6 maart 2017 om 11:15
< 1 min lezen

Jeugdbendes kosten vele miljoenen

Jeugdbendes kosten de samenleving per jaar vele miljoenen euro’s. Dat blijkt uit het onderzoek ‘kostbare vriendschappen’ in opdracht van het ministerie van Veiligheid en Justitie. In 2014 waren er in Nederland bijna tweehonderd van dit soort groepen.

Omdat gemeenten inzicht willen in de kosten die jeugdgroepen veroorzaken, is dit voor het eerst in kaart gebracht. Volgens het onderzoek kost een groep jonge criminelen gemiddeld zo’n 1,9 miljoen op jaarbasis. Het gaat daarbij om kosten door overlast, criminaliteit en onveiligheidsgevoelens en bestraffing van verdachten/daders. Ook maken deze jongeren vaak hun school niet af.

Volgens het ministerie blijkt dat de samenwerking tussen alle partijen die betrokken zijn bij de aanpak van jeugdbendes essentieel is. Er zijn verder geen maatregelen genomen naar aanleiding van het onderzoek omdat er al veel wordt geïnvesteerd in de aanpak.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van jeugdzorg
    • Jeugdzorg

    Onjuiste registratie bemoeilijkt vermindering van dwangmaatregelen in ggz

    26 november 2024 om 09:53
    • Jeugdzorg

    Gehandicaptenzorg onder druk: zzp’ers en lage tarieven dwingen tot uitstel van investeringen

    26 november 2024 om 09:49

Aankomende evenementen

08 Mar
Café Doodgewoon
  • Noord-Brabant
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
10 Mar
Het Luchtmoment
  • Noord-Brabant
15 Mar
Congres Samen voor Gezondheid, Zorg en Welzijn
  • Utrecht