11 september 2013 om 11:08
< 1 min lezen

Jeugdzorginstelling schrapt 250 banen

Bij jeugdzorginstelling LSG-Rentray & Zonnehuizen zullen dit jaar nog 250 fulltimebanen (fte) verdwijnen. De instelling voor onder meer psychiatrische hulp aan kinderen en jongeren heeft in Gelderland, Overijssel, Flevoland en Utrecht in totaal werk voor 1900 fte. Dat meldt Omroep Gelderland.

Een woordvoerder van de zorginstelling, waarvan het hoofdkantoor in Eefde gevestigd is, noemt de bezuinigingen vanuit de overheid als aanleiding voor de reorganisatie. Met de ontslagen speelt de instelling in op de aanstaande transitie van de jeugdzorg waarbij niet langer de provincie, maar gemeenten de verantwoordelijkheid gaan dragen voor jeugdzorg.

Het is nog niet duidelijk hoeveel medewerkers in Gelderland hun baan kwijtraken. LSG-Rentray & Zonnehuizen hoopt de bezuiniging zonder gedwongen ontslagen uit te voeren maar het is onzeker of dat gaat lukken.

© Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van jeugdzorg
    • Jeugdzorg

    Onjuiste registratie bemoeilijkt vermindering van dwangmaatregelen in ggz

    26 november 2024 om 09:53
    • Jeugdzorg

    Gehandicaptenzorg onder druk: zzp’ers en lage tarieven dwingen tot uitstel van investeringen

    26 november 2024 om 09:49

Aankomende evenementen

08 Mar
Café Doodgewoon
  • Noord-Brabant
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
10 Mar
Het Luchtmoment
  • Noord-Brabant
15 Mar
Congres Samen voor Gezondheid, Zorg en Welzijn
  • Utrecht