16 juni 2025 om 12:37
< 1 min lezen

Leerlingen Groningse basisschool naar ziekenhuis na eten van paddo-brownies

Door: Nationale Zorggids / Johanne Levinsky

Elf kinderen die met hun basisschool op schoolkamp waren, zijn ziek geworden na het eten van vermoedelijke paddo-brownies. Enkelen van Widar Vrijeschool in Groningen zijn uit voorzorg naar het ziekenhuis gebracht. Inmiddels zijn ze weer in goede gezondheid thuis. Dit meldt RTL.

De brownies werden gegeten op de laatste dag van het kamp. Een begeleider voelde zich ook niet goed na het eten ervan. Gelukkig waren er volwassenen aanwezig die niet hadden gegeten van de brownies. Zij zochten direct medische zorg, waarna een arts en zorgverleners ter plekke kwamen. De kinderen zijn meteen onderzocht en een paar werden doorgestuurd naar het ziekenhuis.

Psychose

Paddo’s bevatten psilocybine, een stof die hallucinaties en bewustzijnsveranderingen veroorzaakt. Vooral voor kinderen kan dit gevaarlijk zijn. Ze kunnen in paniek raken, lichamelijke klachten krijgen of zelfs een psychose ontwikkelen. Ook volwassenen kunnen mentaal heftig reageren op deze stof.

Hoe de paddo-brownies op het kamp zijn beland, blijft vooralsnog onduidelijk. Waarschijnlijk heeft een leerling ze per ongeluk heeft meegenomen. Directeur Hoop Hazke laat het onderzoek over aan de autoriteiten. “Mijn focus ligt bij de zorg voor de kinderen”, zegt hij.

Relevante artikelen

Alles van jeugdzorg
    • Jeugdzorg

    Jeugdzorg kan soms niet anders dan kind opsluiten, ziet staatssecretaris Tielen

    11 juli 2025 om 12:57
    • Jeugdzorg

    Behandeling ernstig ziek 3-jarig meisje Maastricht UMC+ op dinsdag 15 juli stopgezet

    11 juli 2025 om 08:55

Aankomende evenementen

19 Sep
Jong & Parkinson event | derde zaterdag van september
  • Gelderland
02 Oct
Borstvoedingscafé
  • Friesland
05 Oct
Regionaal IC-café over delier
  • Noord-Brabant