22 mei 2018 om 10:40
< 1 min lezen

Machine tegen hersenstamkanker dankzij Tijn

Een machine voor de behandeling van hersenstamkanker bij kinderen komt naar Nederland mede dankzij de inmiddels overleden Tijn Kolsteren. Het jochie haalde met de nagellakactie van Stichting Semmy meer dan een miljoen euro op om het apparaat te financieren, meldt RTL Nieuws.

Daarmee is er voorzichtige hoop voor Nederlandse kinderen die lijden aan hersenstamkanker. De ziekte treft jaarlijks ongeveer tien kinderen in Nederland en is nu nog ongeneeslijk. Tijn overleed er vorig jaar op 7 juli op zesjarige leeftijd aan, de dag dat zijn actie officieel afgelopen was.

De nieuwe machine kan helpen bij het plaatsen van katheters bij de hersenstam, waardoor daar medicijnen toegediend kunnen worden. “De hersenstam is een heel delicate plek, je moet daar heel precies navigeren. Daar helpt de robot bij”, zegt kinderoncoloog Gertjan Kaspers van het VUmc.

Tijn werd een nationale beroemdheid toen hij eind 2016 met het lakken van nagels geld wilde ophalen voor de 3FM-actie Serious Request. Het jochie had zelf bedacht honderd euro op te halen. Uiteindelijk bleef aan het eind van Serious Request de teller steken op 2,5 miljoen euro.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van jeugdzorg
    • Jeugdzorg

    Onjuiste registratie bemoeilijkt vermindering van dwangmaatregelen in ggz

    26 november 2024 om 09:53
    • Jeugdzorg

    Gehandicaptenzorg onder druk: zzp’ers en lage tarieven dwingen tot uitstel van investeringen

    26 november 2024 om 09:49

Aankomende evenementen

08 Mar
Café Doodgewoon
  • Noord-Brabant
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
10 Mar
Het Luchtmoment
  • Noord-Brabant
15 Mar
Congres Samen voor Gezondheid, Zorg en Welzijn
  • Utrecht