13 april 2017 om 09:37
< 1 min lezen

Meer jongeren naar Halt om sexting-zaken

Meer jongeren zijn vorig jaar doorgestuurd naar Halt. In totaal 17.030 jongeren moesten zich melden bij de organisatie, die de wettelijke taak heeft om jeugdcriminaliteit te voorkomen en te bestraffen. In 2015 waren dat er 16.486. Dat blijkt uit het jaarverslag.

Er zijn het afgelopen jaar meer jongeren doorverwezen na sexting, het rondsturen van blootfoto’s van leeftijdsgenoten. Exacte cijfers zijn er nog niet maar, het gaat om tientallen jongeren, aldus de organisatie.

In het verleden gingen zedenzaken niet naar Halt. Maar het Openbaar Ministerie vindt het te zwaar om deze jongeren voor het verspreiden van kinderporno te vervolgen. Een doorverwijzing naar Halt is daarom een goed alternatief. Sexting-zaken zijn vaak wel complex. Halt begint daarom in september samen met kenniscentrum Rutgers een proef met een speciaal traject voor verspreiders van naaktbeelden.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van jeugdzorg
    • Jeugdzorg

    Zorginstelling Youngster onder verscherpt toezicht IGJ

    16 juli 2025 om 08:45
    • Jeugdzorg

    Verdubbeling van mazelen en verdriedubbeling van kinkhoest in Europa en Centraal-Azië

    15 juli 2025 om 13:07

Aankomende evenementen

19 Sep
Jong & Parkinson event | derde zaterdag van september
  • Gelderland
02 Oct
Borstvoedingscafé
  • Friesland
05 Oct
Regionaal IC-café over delier
  • Noord-Brabant