24 september 2015 om 19:29
< 1 min lezen

Minister: ouders moeten sexting bestrijden

Het is in de eerste plaats aan ouders om kinderen bij te brengen dat ze geen te pikante foto’s van klasgenoten moeten verspreiden via het internet (sexting). Dat zei justitieminister Ard van der Steur bij een debat over zedenzaken. Hij riep ouders op ‘hun rol op te pakken’ en kinderen dit normbesef bij te brengen.

De PvdA wil jongeren die seksueel getinte foto’s van anderen op internet zetten, zo veel mogelijk laten aanpakken met een HALT-straf, een leer- of werkstraf voor jongeren zonder dat ze een strafblad krijgen.

Volgens Van der Steur is het aan het Openbaar Ministerie (OM) om af te wegen wat er moet gebeuren. Het OM kan sexting oppakken als verspreiding van kinderporno, waarop vier jaar cel staat. Daar komt het niet gauw van en daarom zou er vaker naar een HALT-straf moeten worden gegrepen, vindt de PvdA.

De minister gaat het OM nu vragen met de HALT-bureaus te overleggen over meer passende straffen wegens sexting.

Relevante artikelen

Alles van jeugdzorg
    • Jeugdzorg

    Openbaar Ministerie eist celstraf en tbs tegen verdachte Barendrechtse zedenzaak

    16 januari 2026 om 14:52
    • Jeugdzorg

    Zorgkantoor of gemeente: wie moet naschoolse opvang meisje met downsyndroom betalen?

    16 januari 2026 om 14:48

Aankomende evenementen

08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
29 Mar
Workshop urostoma en kanker
  • Utrecht