25 februari 2013 om 15:35
< 1 min lezen

Onderzoek naar homeopatische behandeling autistische kinderen

AMSTERDAM – De Inspectie voor de Gezondheidszorg (IGZ) gaat onderzoek doen naar zogenaamde Cease-therapeuten, die suggereren met een homeopatische behandeling autistische kinderen te kunnen genezen. Dat meldt Trouw.

Hoewel de meeste van dergelijke therapeuten, vaak zelfbenoemde deskundigen, vrij zijn in het uitoefenen van homeopathische behandelingen, mogen zij geen riskante handelingen verrichten en geen mensen weghouden uit de reguliere zorg. Daarnaast is er een groep reguliere artsen die deze Cease-therapie leveren.

Het onderzoek zal zich vooral richten op deze laatste groep. Zij dienen zich aan strengere regels te houden vanwege hun beschermde titel. De inspectie zal nagaan of deze Cease-therapeuten mensen hebben ontraden reguliere behandelingen te ondergaan of mensen hebben verteld genezingen te kunnen bieden die niet mogelijk zijn, zoals de suggestie aan ouders dat het autisme van hun kind te genezen is.

© Nationale Zorggids / Ype van Woersem

Relevante artikelen

Alles van zorgpersoneel
    • Zorgpersoneel

    Drie uitzendkrachten iHub opgepakt voor verkrachting minderjarige bewoners

    24 december 2025 om 10:14
    • Zorgpersoneel

    Zoon eist meer duidelijkheid over verdachte dood vader; zorgverleners mogelijk onder ede verhoord

    23 december 2025 om 12:02

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht