7 oktober 2015 om 12:14
< 1 min lezen

‘Huishoudchemicaliën boeiender dan speelgoed’

(ANP) – Het aantal kinderen dat gewond raakt door een ongeluk met huishoudmiddelen is veel te hoog, vinden VeiligheidNL en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). Ze beginnen daarom woensdag een campagne om aandacht te vragen voor de gevaren van huishoudchemicaliën.

Jaarlijks gebeuren er 7500 ongelukken met zulke middelen en doe-het-zelf producten, zoals een pot verf, stellen VeiligheidNL en de NVWA. Zo’n 1700 mensen moesten naar de spoedeisende hulp van een ziekenhuis. In 360 gevallen ging het om een kind jonger dan vijf jaar.

Ouders zouden vaak denken dat kinderen geen interesse hebben in een pot verf of een fles bleekmiddel. Maar dat is niet waar, stellen VeiligheidNL en de NVWA.

Relevante artikelen

Alles van jeugdzorg
    • Jeugdzorg

    Wat gebeurde er in de jeugdzorg in 2025? Dit viel het meest op

    Gisteren om 12:49
    • Jeugdzorg

    IJzertekort bij jonge meiden blijft onderschat probleem

    Gisteren om 10:29

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht