2 maart 2016 om 15:43
< 1 min lezen

Nog veel mis bij meldpunt Veilig Thuis

(ANP) – De kwaliteit bij een groot aantal vestigingen van Veilig Thuis, het meldpunt voor kindermishandeling en huiselijk geweld, moet “dringend verbeteren”. Dat concludeert de Inspectie Jeugdzorg in een woensdag verschenen rapport.

Zo houdt twee derde van de organisaties onvoldoende toezicht op de veiligheid van probleemgezinnen en huishoudens, vooral als die op wachtlijsten staan. Daarnaast is het nog niet goed geregeld dat er altijd medewerkers, vertrouwensartsen in het bijzonder, inzetbaar zijn. Bijna alle vestigingen van Veilig Thuis kampen met personeelstekorten. Daardoor kunnen taken niet binnen de wettelijke termijnen worden uitgevoerd.

Sinds begin vorig jaar zijn het Advies- en Meldpunt Kindermishandeling (AMK) en het Steunpunt Huiselijk Geweld (SHG) samengevoegd tot Veilig Thuis. In Nederland zijn hier inmiddels 26 regionale organisaties van.

Relevante artikelen

Alles van jeugdzorg
    • Jeugdzorg

    Ouders in Nederland buiten hun kind seksueel uit: ‘Onzichtbare groep slachtoffers’

    17 april 2025 om 14:07
    • Jeugdzorg

    Aandacht voor kansenongelijkheid op Dag van de Kinderarmoede

    17 april 2025 om 10:27

Aankomende evenementen

19 May
Nationale AI in de Zorg Congres
  • Noord-Holland
26 May
Dokter in de Zaal: alles over radiologie
  • Drenthe
04 Jun
Hét netwerkcongres over Data en AI
  • Zuid-Holland