Pogingen om bezuinigingen jeugdzorg te schrappen zijn gestrand
7 februari 2024 om 11:57
< 1 min lezen

Pogingen om bezuinigingen jeugdzorg te schrappen zijn gestrand

Een motie van GroenLinks-PvdA, SP, ChristenUnie en de SGP om de bezuinigingen in de jeugdzorg te schrappen, is er niet doorheen gekomen. Een Kamermeerderheid stemde tegen. Dit meldt Algemeen Dagblad.

In 2025 en 2026 wordt er ruim 500 miljoen euro extra bespaard op de jeugdzorg. Daar komt vanaf 20287 een structurele jaarbesparing van 511 miljoen euro bij. In de Hervormingsagenda Jeugd zijn afspraken gemaakt om de structurele bezuiniging van 1 miljard euro te halen. Demissionair staatssecretaris Maarten van Ooijen van Volksgezondheid liet vorige week al weten de bezuinigingen onverantwoord te vinden en hoopt dit met een eigen bijdrage verantwoorder te maken.

‘Onverdedigbaar’

Kamerlid Lisa Westerveld van GroenLinks/PvdA uit haar ongenoegen op Twitter en noemt het stranden van de motie een politieke puinhoop. “Al jaren strijden wij tégen de extra bezuiniging op jeugdzorg van 511 miljoen. Nota bene met BBB, NSC en PVV. Nu zelfs de staatssecretaris dit ‘onacceptabel’ vindt en de bal bij de Kamer legt, stemmen deze partijen tégen onze motie. Onverdedigbaar!”

Door: Nationale Zorggids / Johanne Levinsky

Relevante artikelen

Alles van jeugdzorg
    • Jeugdzorg

    ‘Buitenspelen goed voor afweersysteem én risicovol leren spelen’

    Vandaag om 08:14
    • Jeugdzorg

    Staatssecretaris Karremans krijgt jeugdzorgfactuur van gemeente Zoetermeer

    Gisteren om 09:42

Aankomende evenementen

19 Mar
ADHD in context
  • Utrecht
23 Mar
Voorlichtingsavond: Bevallen in het ziekenhuis (webinar)
  • Noord-Brabant
25 Mar
Seksuele uitbuiting
  • Zuid-Holland