12 februari 2015 om 12:52
< 1 min lezen

Proef met hulp aan kind bij vechtscheiding

(Novum) – De rechtbanken in Middelburg en Breda experimenteren met de inzet van psychologen en orthopedagogen bij vechtscheidingen. De verwachting is dat kinderen gebaat zijn met hulp van gedragsdeskundigen als zij in de knel komen door de strijd tussen hun ouders.

Naar schatting zestienduizend kinderen hebben ernstige last van de scheiding van hun ouders. Jaarlijks komen daar 3500 kinderen bij.

Rechters kunnen een bijzondere curator benoemen die opkomt voor het kind als ouders het niet eens kunnen worden. Vrijwel altijd is dat een advocaat. Coördinator Ina Slot van de proef zegt dat advocaten niet zijn opgeleid om iets los te maken bij ouders. “Gedragsdeskundigen kunnen dat wel. Ouders confronteren met hun gedrag kan ervoor zorgen dat zij open staan voor verandering”, legde zij donderdag uit.

Relevante artikelen

Alles van jeugdzorg
    • GGZ

    SEH-opname na paddogebruik verhoogt risico op manie en bipolaire stoornis aanzienlijk

    Vandaag om 15:18
    • GGZ

    Kabinet komt vóór kerst met maatregelen voor betere mentale gezondheid

    Vandaag om 08:14

Aankomende evenementen

09 Dec
Het Luchtmoment door Sociom
  • Noord-Brabant
10 Dec
Lotgenotencontact voor Mantelzorgers (donderdag) – West Maas en Waal door Sociom
  • Gelderland
11 Dec
Kerstmarkt bij OlmenEs
  • Friesland