26 november 2012 om 12:20
< 1 min lezen

‘Registratie van risicokind nodig’

AMSTERDAM – Kinderen van ouders met een psychische aandoening en verslaving of een combinatie van beide hebben een drie tot dertien keer zo grote kans om zelf een psychische aandoening of verslaving te krijgen. Dat meldt Sp!ts.

Daarom moeten volgens het Trimbos-instituut de 577.000 kinderen van de 405.000 ouders met dergelijke problematiek standaard geregistreerd worden binnen de Geestelijke Gezondheidszorg en Verslavingszorg. Op een dergelijke manier kan er winst worden behaald door de kinderen goed in beeld te krijgen en voor te lichten en hen zo nodig te ondersteunen, aldus het Trimbos-instituut.

Het Trimbos-instituut is het landelijke kenniscentrum voor Geestelijke Gezondheidszorg, Verslavingszorg en Maatschappelijke Zorg. Het zet zich met kennis en innovatie actief in voor het verbeteren van de geestelijke gezondheid in Nederland en daarbuiten.

© Nationale Zorggids / Jochum Admiraal

Relevante artikelen

Alles van jeugdzorg
    • Jeugdzorg

    OM in beroep tegen moeder die dochters mishandelde; rechtbank legt 10 maanden op

    Vandaag om 12:13
    • Jeugdzorg

    Eigen bijdrage jeugdzorg nog altijd niet van tafel vanwege gebrek aan alternatief

    Vandaag om 11:54

Aankomende evenementen

09 Dec
Het Luchtmoment door Sociom
  • Noord-Brabant
10 Dec
Lotgenotencontact voor Mantelzorgers (donderdag) – West Maas en Waal door Sociom
  • Gelderland
11 Dec
Kerstmarkt bij OlmenEs
  • Friesland