22 december 2014 om 09:38
< 1 min lezen

Rotterdam krijgt eerste eigen Kinderombudsman

(Novum) – Voor het eerst in Nederland komt er naast de landelijke Kinderombudsman ook een gemeentelijke Kinderombudsman. Rotterdam krijgt de eer. Vanaf 1 januari komt Anne Mieke Zwaneveld op voor de rechten van kinderen in de Maasstad. Zij is nu al gemeentelijke ombudsman van Rotterdam.

Gemeenten krijgen vanaf 2015 de verantwoordelijkheid over onder meer jeugdzorg. Een kinderombudsman die zich alleen bezighoudt met kinderen binnen een gemeente, komt dan ook als geroepen volgens Rotterdam. “Waar nodig zullen we actie ondernemen om te zorgen dat de gemeente en andere organisaties de rechten van kinderen respecteren en naleven”, zei Zwaneveld maandag. Ze vindt het een eer om ook Kinderombudsman te worden.

Rotterdammers die tegen problemen aanlopen in de jeugdhulp kunnen terecht bij de kinderombudsman van de stad. Zij kunnen aankloppen bij twee nieuwe meldpunten: het Meldpunt Zorg Rotterdam en het Meldpunt Jeugdhulp Rotterdam.

Nederland heeft sinds 2011 Marc Dullaert als eerste landelijke Kinderombudsman. Hij zal nauw samenwerken met Zwaneveld.

Relevante artikelen

Alles van jeugdzorg
    • Jeugdzorg

    Wat gebeurde er in de jeugdzorg in 2025? Dit viel het meest op

    24 december 2025 om 12:49
    • Jeugdzorg

    IJzertekort bij jonge meiden blijft onderschat probleem

    24 december 2025 om 10:29

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht