25 februari 2015 om 11:13
< 1 min lezen

Stiefmoeder verdacht van mishandeling is vice-voorzitter cliëntenraad Jeugdzorg

Vorige week maandag werd een 12-jarig meisje in kritieke toestand opgenomen in het ziekenhuis. De 34-jarige stiefmoeder wordt er van verdacht het meisje zwaar mishandeld en verwaarloosd te hebben. De opgepakte vrouw, zo blijkt, is vice-voorzitter van de Cliëntenraad Jeugdzorg Zuid-Holland van bureau Jeugdbescherming West. Dit melden het Algemeen Dagblad en de Telegraaf. 

Ambulancepersoneel trof vorige week maandag het meisje in kritieke toestand en zwaar onderkoeld aan in haar huis in Roelofarendsveen. Het meisje ligt sindsdien in het ziekenhuis. Volgens een woordvoerster van het Openbaar Ministerie (OM) is ze bij kennis. Naar aanleiding van het incident zijn de ouders vrijdag opgepakt. De vader is inmiddels weer, maar nog wel verdacht. De stiefmoeder zit nog vast; het OM verdenkt haar van zware mishandeling en verwaarlozing. Dinsdag meldde een woordvoerder van het OM dat de onderzoeksrechter het voorarrest van de stiefmoeder met veertien dagen heeft verlengd. 
 
De stiefmoeder, Petra T., is echter al tien jaar bekend met Jeugdzorg. Momenteel is ze de vice-voorzitter van de Cliëntenraad Jeugdzorg Zuid-Holland van bureau Jeugdbescherming West. Een geschokte woordvoerster van Jeugdzorg heeft dit bevestigd. Tanja van Dijk van Jeugdzorg: “Het is heel moeilijk invloed te hebben op cliënten die zich melden voor deze raad. Dat is ook niet de bedoeling. Wij wachten het politieonderzoek af.”  T., zo meldt het AD, strijd al tien jaar tegen Jeugdzorg West. Tien jaar geleden ging ze zelf naar jeugdzorg met het vermoeden dat er iets scheelde aan de twee kinderen van haar man. Het 12-jarige meisje is één van deze twee kinderen. De stiefmoeder en vader hebben nog drie eigen kinderen. 
 
© Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van jeugdzorg
    • Jeugdzorg

    Limburger ontwikkelt onlinegame om meisjes te kunnen misbruiken en afpersen

    Gisteren om 09:47
    • Jeugdzorg

    Gemeenten Flevoland overwegen gezamenlijke inkoop jeugdhulp met verblijf

    Gisteren om 09:35

Aankomende evenementen

08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
29 Mar
Workshop urostoma en kanker
  • Utrecht