18 november 2014 om 13:15
< 1 min lezen

Supermarkten verkopen nog vaak drank aan jongeren

(Novum) – Bijna twee van de vijf jongeren die alcohol of tabak proberen te kopen in de supermarkt, slagen daar ook in. Dat blijkt uit dinsdag gepubliceerde cijfers van supermarktkoepel CBL.

De naleving van de leeftijdsgrens verbetert wel. Het CBL deed onderzoek door mysteryshoppers naar tal van supermarkten te sturen. Uit de test kwam een nalevingspercentage van 62 procent. Vorig jaar bedroeg deze score nog 54 procent, en in 2009 was dat niet meer dan 25 procent.

Het CBL ziet in de onderzoeksresultaten bevestigd dat de branche op een goede manier omgaat met de naleving. Om alcohol en tabak te kopen moet je met ingang van dit jaar minimaal 18 jaar zijn. Iedereen die jonger is dan 25 jaar en deze producten wil hebben, moet daarvoor aan de kassa zijn legitimatie laten zien.

Relevante artikelen

Alles van jeugdzorg
    • Jeugdzorg

    Limburger ontwikkelt onlinegame om meisjes te kunnen misbruiken en afpersen

    Vandaag om 09:47
    • Jeugdzorg

    Gemeenten Flevoland overwegen gezamenlijke inkoop jeugdhulp met verblijf

    Vandaag om 09:35

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht