4 juni 2013 om 12:37
< 1 min lezen

Te weinig slaap voor Nederlandse jongeren

AMSTERDAM – Uit onderzoek van Ed de Bruin  van de Universiteit van Amsterdam blijkt dat tweederde van de Nederlands jongeren minder slaapt dan de aanbevolen 9,2 uur per nacht. Een vijfde van de jongeren tussen de 12 en 19 jaar heeft zelfs een chronisch slaaptekort. Dit meldt het AD.

 
De Bruin ontwikkelde een programma om jongeren met slaapklachten te behandelen.  Bij de deelnemers aan het programma waren de slaapklachten binnen zes weken met ongeveer de helft afgenomen. Vooral met het geven en nakomen van adviesbedtijden blijken goede resultaten te worden behaald. 
Voor een beter slaappatroon is het ook belangrijk om de computer de laatste uren voor het slapen gaan uit te laten. Het licht van de computer verstoort de melatoninehuishouding. 
 
Het onderzoek loopt nog tot dit najaar. Begin 2014 worden de definitieve resultaten gepresenteerd door De Bruin.
 
© Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van jeugdzorg
    • Jeugdzorg

    De Nationale Zorggids wenst iedereen een heel gelukkig nieuwjaar!

    Vandaag om 08:39
    • Jeugdzorg

    Twee datalekken in Alphen: hoe gevoelige jeugdzorginformatie kon uitlekken

    Gisteren om 08:58

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht