21 maart 2014 om 11:33
< 1 min lezen

Tien miljoen mensen zagen Amber Alert

(Novum) – De Amber Alert die maandagavond werd uitgegeven na de vermissing van een 9-jarige jongen in Amsterdam heeft ruim driekwart van de Nederlanders bereikt. Dat komt neer op ruim tien miljoen mensen, meldt de politie vrijdag op basis van een steekproef onder 1749 mensen.

Ruim twee miljoen mensen zagen het bericht via sms, e-mail, Twitter of Facebook. De rest hoorde er over op televisie of radio of zagen de foto van de jongen op grote publieke schermen.

Het bereik van Amber Alerts is sinds vorig jaar flink gegroeid toen na een actie meer dan een half miljoen extra mensen zich aanmeldden om een alert te krijgen bij een kindvermissing. Het doel van de organisatie was toen om in ieder geval een op de tien Nederlanders te bereiken.

Het Amber Alert van maandag had overigens succes. Na veel tips werd de jongen dinsdagochtend in een plantsoen gevonden in de Amsterdamse wijk Osdorp. Hij was de ochtend ervoor verdwenen toen hij niet naar school was gegaan. De jongen bleef ongedeerd.

Relevante artikelen

Alles van jeugdzorg
    • Jeugdzorg

    Onjuiste registratie bemoeilijkt vermindering van dwangmaatregelen in ggz

    26 november 2024 om 09:53
    • Jeugdzorg

    Gehandicaptenzorg onder druk: zzp’ers en lage tarieven dwingen tot uitstel van investeringen

    26 november 2024 om 09:49

Aankomende evenementen

08 Mar
Café Doodgewoon
  • Noord-Brabant
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
10 Mar
Het Luchtmoment
  • Noord-Brabant
15 Mar
Congres Samen voor Gezondheid, Zorg en Welzijn
  • Utrecht